Ocenění kávy Zlaté Zrnko

Od roku 2018 získává pražírna Zlaté Zrnko ocenění za kávy s jediným původem a kávové směsi v kategoriích espresso a filtr i za kapsle v potravinových a kávových soutěžích v Anglii a Itálii. Aktuálně je to celkem 28 medailí.

Oceněné kávy si můžete zakoupit zde.

První ocenění od roku 2018

V roce 2018 získali tři kávy z pražírny Zlaté Zrnko světově nejuznávanější potravinářské ocenění Great Taste Awards. Káva Etiopie získala dvě hvězdy, což ji zařadilo mezi 30 nejlepších káv v soutěži, nejprodávanější kávové směsi Emílie a Romeo získali jednu hvězdu.

Hodnocení produktů

500 členná odborná porota složená z gastro kritiků, šéfkuchařů, restauratérů, potravinářů, jednoduše odborníků v každé oceňované kategorii hodnotí přes 12000 produktů pomocí ochutnávek naslepo. Každý výrobek je ochutnávání skupinou odborníků. Na základě ochutnávky je každému produktu uděleno písemné hodnocení, které je velmi velmi užitečné pro výrobce a v případě vynikající produkty přidělen zisk jedné hvězdy, nebo v případě výjimečných produktů postup do dalšího ještě přísnějšího kola hodnocení pro možný zisk 2 nebo 3 hvězd.

Více informací o soutěži najdete na https://greattasteawards.co.uk/

Oceněné produkty v roce 2018

Kávové směsi Emílie a Romeo, které jsou nejoblíbenější v restauracích, kavárnách, ale iv domácích kávovarech získaly ocenění jedné hvězdy. Velmi nás těší fakt, že kávy, které nejvíce chutnají našim zákazníkům ohodnotili i odborníci z řad gurmány:

Zlaté Zrnko – Emílie – 100% arabica směs: Příjemná hořkost, která na začátku překrývá ovoce a máslová lahodnost, která ji doprovází. Velmi příjemný pocit v ústech, který přináší vynikající rovnováhu, přecházející do sladkého sirupu závěru.

Zlaté Zrnko – Romeo – 95% arabica a 15% robusta směs: Lehce tmavší pražení. Jemný příjemný náznak ovoce na pozadí, náznaky citrusů. Dominuje vulkanická oříšková příchuť, zrnka je chuťově výrazné, ale ne příliš.

Zlaté Zrnko – Etiopie – 100% arabica původem, která je díky ovocnému profilu gurmánskou kávou získala dvě hvězdy s hodnocením: Bohatá strakatá pěna. Výrazný květový náznak v chuti, podpořený chutí borůvek a švestek. Ve finále se objevuje čerstvost, která přechází do výrazné acidity. Porotci ji vyhodnotili jako vynikající kávu.

Oceněné produkty v roce 2019

V roce 2019 jsme získali 7 ocenění Great Taste. Ocenění dvou hvězd zíslaka naše oblíbená káva s původem Cuba a 1 hvězdu získali kávové směsi Marie a Oliver a kávy s původem Brazílie, Kolumbie “Vítězná”, Kostarika a Etiopie uspěla tentokrát v kategorii filtrované kávy.

Oceněné produkty v roce 2020

V roce 2020 jsme ocenění znásobily. Poprvé jsme se zúčastnili italské potravinové soutěže International Taste Awards a získali tak hodnocení od italských odborníků. Získali jsme 1 zlatou, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí. Zlatou medaili získala směs Marie. Stříbrnou medaili získala směs Otello, káva s původem BrazílieKolumbie “Důstojná”Indonésie a Kuba. Bronzovou medaili získali směsi OlivieOliverRomeoSmrťák a kávy s původem KostarikaGuatemalaIndie. Zlatou medailí oceněna Marie byla v kategorii káva produkt s nejvyšším hodnocením, získala proto i cenu poroty a stala se vítěznou kávou roku v této soutěži.

Více informací o soutěži najdete na https://www.internationaltasteawards.com/en/

Iv roce 2020 jsme získali prestižní ocenění Great Taste Awards. Oceněné dvěma hvězdami byly kávy Etiopie, Guatemala, Rwanda a ocenění jedné hvězdy získala Aurélia, káva v kapslích pro kávovary Nespresso®.

Poslední medaile získaná v roce 2020 byla zlatá medaile, kterou získala káva Marie v kávové soutěži International Coffee Tasting v Itálii.

Více informací o soutěži najdete na https://www.internationalcoffeetasting.com/

Malá pražírna s odborným zázemím

Ocenění našich káv se potěšili i naši dodavatelé, italská společnost s 75 letou tradicí v níž pracují odborníci na hodnocení kvality kávy, kteří mají certifikáty od světové asociace výběrové kávy za celoživotní přínos do kávového světa. Oni pro nás vybírají ty nejlepší kávová zrna od farmářů a zajišťují laboratorní testy zdravotní nezávadnosti kávových zrn.

Kvalitní kávy řemeslných pražíren

Přestože naše krajiny nejsou ve světě známé jako přední kávové země máme rostoucí trend lokálních pražíren, které poctivým výběrem kvalitních kávových zrn a precizním pražením se mohou zařadit mezi nejúspěšnější pražírny ve světě. Úspěch je zejména díky zákazníkům, kteří jsou ochotni za kvalitní, chutnou a zejména čerstvě praženou kávu zaplatit více. Díky tomu pražírny mohou nakupovat dražší, tříděné a degustátory vysoce hodnocené kávová zrna, za které i farmáři dostávají zaplacenou vyšší výkupní cenu.