Ocenění kávy Zlaté Zrnko

Od roku 2018 získává pražírna Zlaté Zrnko ocenění za kávy s jediným původem a kávové směsi v kategoriích espresso a filtr i za kapsle v potravinových a kávových soutěžích v Anglii a Itálii. Aktuálně je to celkem 28 medailí.

Oceněné kávy si můžete zakoupit zde.

Hodnocení produktů na soutěži Great Taste Award

500 členná odborná porota složená z gastro kritiků, šéfkuchařů, restauratérů, potravinářů, jednoduše odborníků v každé oceňované kategorii hodnotí přes 12000 produktů pomocí ochutnávek naslepo. Každý výrobek je ochutnávání skupinou odborníků. Na základě ochutnávky je každému produktu uděleno písemné hodnocení, které je velmi velmi užitečné pro výrobce. V případě vynikající produkty přidělen zisk jedné hvězdy, nebo v případě výjimečných produktů postup do dalšího ještě přísnějšího kola hodnocení pro možný zisk 2 nebo 3 hvězd.

Více informací o soutěži najdete na https://greattasteawards.co.uk/

Kávy Zlaté Zrnko oceněny v roce 2018

V roce 2018 získali tři kávy z pražírny Zlaté Zrnko světově nejuznávanější potravinářské ocenění Great Taste Awards. Káva Etiopie získala dvě hvězdy, což ji zařadilo mezi 30 nejlepších káv v soutěži, nejprodávanější kávové směsi Emílie a Romeo získali jednu hvězdu.

Kávové směsi Emílie a Romeo, které jsou nejoblíbenější v restauracích, kavárnách, ale i v prostředí domácích kávovarů, získaly ocenění jedné hvězdy. Velmi nás těší fakt, že kávy, které nejvíce chutnají našim zákazníkům, ohodnotili i odborníci z řad gurmány. Vyjádření profesionály:

Zlaté Zrnko – Emílie – 100% arabika směs: Příjemná hořkost, která na začátku překrývá ovoce a máslovou lahodnost, jimiž je doprovázena. Velmi příjemný pocit v ústech zakotven ve vynikající rovnováze přecházející do sladkého sirupu závěru.

Zlaté Zrnko – Romeo – 95% arabika a 15% robusta směs: Lehce tmavší pražení. Jemný příjemný náznak ovoce na pozadí, náznaky citrusů. Dominuje vulkanická oříšková příchuť, zrnka jsou chuťově výrazné, ale ne příliš.

Zlaté Zrnko – Etiopie – 100% arabika původem: Díky ovocnému profilu tato gurmánská káva získala dvě hvězdy s hodnocením: Bohatá strakatá pěna. Výrazný květový náznak v chuti, podpořený chutí borůvek a švestek. Ve finále se objevuje čerstvost, která přechází do výrazné acidity. Porotci ji vyhodnotili jako vynikající kávu.

Kávy Zlaté Zrnko oceněny v roce 2019

V roce 2019 jsme získali 7 ocenění Great Taste. Ocenění dvou hvězd získala naše oblíbená káva pocházející Kuba. Jednu hvězdu získali kávové směsi Marie a Oliver a kávy pocházejících Brazílie, Kolumbie “Vítězná” a Kostarika. Káva Etiopie uspěla tentokrát v kategorii filtrované kávy.

Kávy Zlaté Zrnko oceněny v roce 2020

V roce 2020 jsme ocenění znásobily. Poprvé jsme se zúčastnili italské potravinové soutěže International Taste Awards a získali tak hodnocení od italských odborníků. Získali jsme 1 zlatou, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí. Zlatou medaili získala směs Marie. Stříbrnou medaili získala směs Otello, káva s původem Brazílie, Kolumbie “Důstojná”, Indonésie a Kuba. Bronzovou medaili získali směsi OlivieOliverRomeoSmrťák a kávy s původem KostarikaGuatemalaIndie. Zlatou medailí oceněna Marie byla v kategorii káva produkt s nejvyšším hodnocením, získala proto i cenu poroty a stala se vítěznou kávou roku v této soutěži.

Více informací o soutěži najdete na https://www.internationaltasteawards.com/en/

Iv roce 2020 jsme získali prestižní ocenění Great Taste Awards. Oceněné dvěma hvězdami byly kávy Etiopie, Guatemala, Rwanda a ocenění jedné hvězdy získala Aurélia, káva v kapslích pro kávovary Nespresso®.

Kávy Zlaté Zrnko oceněny v roce 2021

V roce 2021 získala zlatou medaili káva Marie, Emílie a Indie v kávové soutěži International Coffee Tasting v Itálii a káva Jamajka získala dvě hvězdy na Great Taste Awards v Londýně.

Více informací o soutěži najdete na https://www.internationalcoffeetasting.com/

Kávy Zlaté Zrnko oceněny v roce 2021

Na mezinárodní kávové soutěži International Coffee Tasting v Itálii získali zlaté medaile káva Emílie a káva Indie.

Malá pražírna s odborným zázemím

Ocenění našich káv se potěšili i naši dodavatelé, italská společnost s 75 letou tradicí v níž pracují odborníci na hodnocení kvality kávy, kteří mají certifikáty od světové asociace výběrové kávy za celoživotní přínos do kávového světa. Oni pro nás vybírají ty nejlepší kávová zrna od farmářů a zajišťují laboratorní testy zdravotní nezávadnosti kávových zrn.

Kvalitní kávy řemeslných pražíren

Přestože naše krajiny nejsou ve světě známé jako přední kávové země, máme rostoucí trend lokálních pražíren, které poctivým výběrem kvalitních kávových zrn a precizním pražením se mohou zařadit mezi nejúspěšnější pražírny ve světě. Úspěch je zejména díky zákazníkům, kteří jsou ochotni za kvalitní, chutnou a zejména čerstvě praženou kávu zaplatit více. Díky tomu pražírny mohou nakupovat dražší, tříděné a degustátory vysoce hodnocené kávová zrna, za které i farmáři dostávají zaplacenou vyšší výkupní cenu.