Káva Zlaté Zrnko – Kolumbie – “DŮSTOJNÁ”

199.00 759.00  s DPH

Zrušit výběr

(+29.00 )

Získejte až 152 zlatých zrnek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Důstojná Kolumbie – co může být lepší než dobrá káva, která tvoří dobré hodnoty? Na ploše 56 hektarů se rozprostírá 21 farem, které vlastní ženy a produkují kávu dvou odrůd. Zaměstnávají pouze ženy a zaměřují se mimo jiné na lepší podmínky pro život a rozvoj dětí sběraček. Káva má dobré tělo s optimálním pocitem v ústech. Intenzivní tóny červeného pomeranče provázejí tóny vlašských ořechů a mandlí, v perzistentní dochuti vyznačující se jemnou, ale silným aroma grapefruitu.

Ocenění: Vítěz stříbrné medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Důstojná Kolumbie je káva s původem, pochází z ženského projektu 21 farmářek v oblasti Huila v Kolumbii. Kávy pocházející Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: vyvážené na espresso i alternativy (CITY CITY + příjemná chuť acidity)

Zpracování: mokrou metodou

Použití: espresso

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Důstojná Kolumbie je velmi pestrá, lehce ovocná káva s příjemnou oříškovou dochutí.

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Důstojná Kolumbie vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ● ○○

Sladkost: ●● ○

Hořkost: ●● ○

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●● ○

Video z plantáže ženského kávového projektu:

Další informace

Hmotnost-
Baleni

, ,

Zrnkova nebo mleta

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Ovocná, Sladká

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Káva Zlaté Zrnko – Kolumbie – “DŮSTOJNÁ””