Káva Zlaté Zrnko – Guatemala – “ROZMANITÁ”

199.00 759.00  s DPH

Zrušit výběr

(+29.00 )

Získejte až 152 zlatých zrnek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Guatemala dělá naplňující pocit v ústech se střední ovocností a s náznaky divokých červených bobulí, zralých meruněk a třešní. Vytříbená dochuť má vůni kakaa, karamelu a sušených jablek.

Ocenění: Vítěz bronzové medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Guatemala je káva s původem, pochází z oblasti sopečného jezera Atitlan. Kávy pocházející Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: na espresso (CITY + FULLCITY vyvážená chuť acidity a hořkosti)

Zpracování: mokrou metodou

Použití: espresso, moka

Mletí: hrubé / měkké zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Guatemala – zamilovali jsme si ji pro její zvláštnost – při kvalitní přípravě se chutě výborně zvýrazní a ovocná chuť každého doušku kávy se postupně změní na karamel a následně přejde do nahořklé čokolády.

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Guatemala vyžaduje středně hrubé mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 5-6, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ● ○○

Sladkost: ●● ○

Hořkost: ●● ○

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●● ○

Další informace

Hmotnost-
Baleni

, ,

Zrnkova nebo mleta

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Sladká, Pestrá

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Káva Zlaté Zrnko – Guatemala – “ROZMANITÁ””