Káva Zlaté Zrnko – Kostarika – “SVĚŽÍ”

199.00 759.00  s DPH

131 Prodejů
Vyčistit

(29.00  s DPH)

Získejte až 152 zlatých zrnek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Kostarika udělá ohromující pocit v ústech. Střední acidita této kávy připomíná chutě nektarinky a kakaa. Dochuť je charakteristická zbytky zázvoru a kandovaných citrusových plodů.

Ocenění: Vítěz 1 hvězdy na Great Taste Awards 2019 v kategorii espresso. Vítěz bronzové medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Kostarika je káva s původem, z farmy ve městě San Rafael v regionu Tarrazu. Kávy pocházející Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Bodové hodnocení: 87 bodů SCA

Zpracování: suchou metodou

Pražení: vyvážené na espresso i alternativy (CITY CITY + příjemná chuť acidity)

Použití: espresso, moka, filtr

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Kostarika má velmi podmanivou a vyváženou kyselost a orieškovosť v jedné kávě.

Balíčky poznej: kávu Kostarika najdete i v balíčcích kávy: Poznej 4 kávy na ovocné espresso 800g (Etiópie, Kostarika, Rwanda, Kolumbie), Poznej 5 káv na moku 1000g (Marie, Romeo, Julie, Kostarika, Kleopatra)

Recept na filtrovanou kávu: Teplota vody: 90 °C, Poměr použité kávy a nápoje: 1:15 (20g kávy, 300ml vody), Ideální délka přípravy: 3:30

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Kostarika vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ●●●

Sladkost: ● ○○

Hořkost: ● ○○

Aroma: ● ○○

Intenzita: ● ○○

Dochuť: ● ○○

Kofein: ●● ○

Další informace

Hmotnost-
Baleni

, ,

Zrnkova nebo mleta

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Velmi ovocná, Ovocná, Sladká

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Káva Zlaté Zrnko – Kostarika – “SVĚŽÍ””