Káva Zlaté Zrnko – Emílie (Směs 100% arabika) “VYVÁŽENÁ” – NEJPRODÁVANĚJŠÍ

(Hodnocení: 2)

Káva Emílie je středně pražená směs 100% arabík vyvážené chuti, kterou ocení nejširší spektrum lidí. Má oříškovou chuť a dochuť pečeného chleba.

199.00 719.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 144 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Emílie je středně pražená směs 100% arabík vyvážené chuti, kterou ocení nejširší spektrum lidí. Má oříškovou chuť a dochuť pečeného chleba.

Ocenění: Vítěz 1 hvězdy na Great Taste Awards 2018 v kategorii espresso. Zisk zlaté medaile na International Coffee Tasting v roce 2021.

Původ: Káva Emílie je směs 6 až 7 káv s původem, 100% arabika. Původ hlavní složky: Brazílie. Každá směs Zlaté Zrnko je výsledným souzněním chutí káv z nichž je složena a je namíchána podle chutí lidí. Směsi Zlaté Zrnko míchají italští odborníci v laboratořích přímo v přístavu. Míchají se z různých zdrojů tak, aby každý měsíc, každý rok měli stejnou výslednou chuť.

Historie: Káva s tímto chuťovým profilem byla poprvé namíchána v roce 1935 v přístavním městě Terst, kde je od té doby neustále přizpůsobována, aby chutnala nejširšímu spektru lidí. Lidé z celého světa přicházejí každý den do laboratoří, aby zaznamenali jak jim chutnala a odborníci na základě těchto chuťových preferencí ji mohou vylepšovat. Podobný chuťový profil mají běžně v nabídce italské velkopražírny, většinou ho najdete v zlatém balení, my máme tu čest, že ho můžeme pražit u nás a přinášet našim zákazníkům.

Pražení: stupeň 4 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Použití: espresso

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Senzorický profil: Senzorický profil káva Emílie

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Emílie je naše nejvyváženější káva, která nikoho neurazí a je vhodná na lahodné espresso i do mléčných nápojů. Nemá ovocné (kyselé) chutě ani přílišnou hořkost. Zlatý střed.

Balíčky poznej: kávu Emílie najdete i v balíčcích kávy: Poznej nejprodávanější 1000g (Emílie, Brazílie, Kuba, Romeo, Etiópie), Poznej top3 pro zamilované 600g (Emílie, Brazílie, Kuba), Poznej 5 káv na sladké espresso 1000g (Emílie, Brazílie, Cézar, Marie, Guatemala), Poznej 5 káv na zalévanou 1000g (Marie, Emílie, Kleopatra, Romeo, Viola)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Emílie vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ● ○○

Sladkosť: ●●●

Hořkost: ● ○○

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●● ○

Specifikace

Recenze

5
2 reviews
2
0
0
0
0

2 recenze Káva Zlaté Zrnko – Emílie (Směs 100% arabika) “VYVÁŽENÁ” – NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Clear filters
  1. Petr D.

    Vyzkoušeli jsme už hodně káv, ale tato je ze všech nejchutnější, není kyselá ani velmi hořká, přesně taková jaká nám nejvíce chutná.

  2. Verified owner zina.seidlova (ověřený vlastník)

    Skutečně výborná káva.

Přidat recenzi