Káva Zlaté Zrnko – Kuba “HOŘKÁ” – Nejzajímavější

249.00 869.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 174 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Štítky: , , , , ,

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Kuba – výrazné tělo této kávy nabízí znatelnou chuť kakaa a tabáku s náznaky lískových ořechů v dlouhé dochuti. Výjimečná chuť ze všech káv, charakteristická pouze pro Kubu.

Ocenění: Vítěz 2 hvězd na Great Taste Awards 2019 v kategorii espresso. Vítěz stříbrné medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Kuba je káva s původem, pochází z jihovýchodní části ostrova, z horského pásma Sierra Maestra. Kávy s jediným původem Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: stupeň 4 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Zpracování: mokrou metodou

Použití: espresso

Mletí: jemné / velmi tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Kuba je oblíbená nejen u mužů pro svou nahořklou tabákovou dochuť, ale také u všech, kteří ocení nahořklou kávu, která se vyjímá z ostatních.

Balíčky poznej: kávu Kuba najdete i v balíčcích kávy: Poznej nejprodávanější 1000g (Emílie, Brazílie, Kuba, Romeo, Etiópie), Poznej top3 pro zamilované 600g (Emílie, Brazílie, Kuba), Poznej 5 káv na velmi hořké espresso 1000g (Hamlet, Otello, Smrťák, Kuba, Oliver), Poznej 5 káv na hořké espresso 1000g (Olívie, Otello, Indie, Kuba, Indonésie)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Kuba vyžaduje jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 2-3, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ○○○

Sladkost: ●○○

Hořkost: ●●●

Aroma: ●○○

Tělo: ●●●

Dochuť: ●●○

Kofein: ●○○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Kuba “HOŘKÁ” – Nejzajímavější“