Káva Zlaté Zrnko – Guatemala – “ROZMANITÁ”

229.00 829.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 166 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Guatemala dělá naplňující pocit v ústech se střední ovocností a s náznaky divokých červených bobulí, zralých meruněk a třešní. Vytříbená dochuť má vůni kakaa, karamelu a sušených jablek.

Ocenění: Vítěz bronzové medaile na potravinové soutěži International Taste Awards 2020 v kategorii espresso. Vítěz 2 hvězd na potravinové soutěži Great Taste Awards (UK) 2020 v kategorii espresso.

Původ: Guatemala je káva s původem, pochází z oblasti sopečného jezera Atitlan. Kávy pocházející Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: stupeň 3 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Bodové hodnocení: 86,5 bodů SCA

Zpracování: mokrou metodou

Použití: espresso, moka

Mletí: hrubé / měkké zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Guatemala – zamilovali jsme si ji pro její zvláštnost – při kvalitní přípravě se chutě výborně zvýrazní a ovocná chuť každého doušku kávy se postupně změní na karamel a následně přejde do nahořklé čokolády.

Balíčky poznej: kávu Guatemala najdete i v balíčcích kávy: Poznej 5 káv na sladké espresso 1000g (Emílie, Brazílie, Cézar, Marie, Guatemala), Poznej 5 káv na pestré espresso 1000g (Kleopatra, Julie, Rwanda, Kolumbie, Guatemala)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Guatemala vyžaduje středně hrubé mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 5-6, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ● ○○

Sladkost: ●● ○

Hořkost: ●● ○

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●● ○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Guatemala – “ROZMANITÁ”“