Káva Zlaté Zrnko – Salvador – “MEDOVÝ”

229.00 829.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 166 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Salvador má chuť čokolády a jasmínu, nízkou kyselost zeleného jablka s dlouhou citrusovou dochutí. Intenzivní vůně čokolády a sladu. Plné a krémové tělo. Káva je zpracována medovou metodou, to znamená, že zrno je zaschlé s trochou kávové dužiny. Nejedná se o med podle kterého má název tato metoda zpracování kávovníkového zrna.

Původ: Salvador je káva s původem zpracována medovou (honey) metodou. Kávy s jediným původem Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: stupeň 3 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Zpracování: honey metodou

Použití: espresso

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Salvador je velmi kvalitní káva s měnící se chutí kyselosti, karamelu až po hořkou čokoládu.

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Salvador vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ● ○○

Sladkost: ●● ○

Hořkost: ● ○○

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●●●

Dochuť: ●●●

Kofein: ●● ○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Salvador – “MEDOVÝ”“