Káva Zlaté Zrnko – Kostarika – “SVĚŽÍ”

229.00 829.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 166 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Kostarika udělá ohromující pocit v ústech. Střední acidita této kávy připomíná chutě nektarinky a kakaa. Dochuť je charakteristická zbytky zázvoru a kandovaných citrusových plodů.

Ocenění: Vítěz 1 hvězdy na Great Taste Awards 2019 v kategorii espresso. Vítěz bronzové medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Kostarika je káva s původem, z farmy ve městě San Rafael v regionu Tarrazu. Kávy pocházející Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: stupeň 2 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Bodové hodnocení: 87 bodů SCA

Zpracování: suchou metodou

Použití: espresso, moka

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Kostarika má velmi podmanivou a vyváženou kyselost a orieškovosť v jedné kávě.

Balíčky poznej: kávu Kostarika najdete i v balíčcích kávy: Poznej 4 kávy na ovocné espresso 800g (Etiópie, Kostarika, Rwanda, Kolumbie), Poznej 5 káv na moku 1000g (Marie, Romeo, Julie, Kostarika, Kleopatra)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Kostarika vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ●●●

Sladkost: ● ○○

Hořkost: ● ○○

Aroma: ● ○○

Intenzita: ● ○○

Dochuť: ● ○○

Kofein: ●● ○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Kostarika – “SVĚŽÍ”“