Káva Zlaté Zrnko - Poznej nejprodávanější 1000g (Emílie, Brazílie, Kuba, Romeo, Etiópie) Original price was: 1065.00 Kč.Current price is: 879.00 Kč. s DPH
Back to products
Káva Zlaté Zrnko - Honduras - "FÉROVÝ" 219.00 769.00  s DPH

Káva Zlaté Zrnko – Etiopie – “OVOCNÁ”

249.00 869.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 174 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Etiopie to jsou tradiční antické etiopské odrůdy, které rostou pod ensetovými stromy ve výšce 2000 m.n.m v oblasti Gede v Etiopii. Její ovocnost připomíná zralý meloun s broskví a dochuť má zajímavé náznaky ibišku.

Ocenění: Vítěz 2 hvězd na potravinové soutěži Great Taste Awards (UK) 2018 v kategorii espresso. Vítěz 1 hvězdy na potravinové soutěži Great Taste 2019 v kategorii filtr. Vítěz 2 hvězd na potravinové soutěži Great Taste Awards (UK) 2020 v kategorii espresso.

Původ: Etiopie je káva s původem, pochází farem ve městě Yirga Chef v oblasti Gede. Roste v 2000 m.n.m.,. Kávy pocházející Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: stupeň 2 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Tuto kávu pražíme také speciálně pro přípravu na filtrovanou kávu, najdete ji jako produkt: Speciál na filtr

Bodové hodnocení: 85 bodů SCA

Zpracování: suchou metodou

 

Použití: espresso, moka, filtr

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Etiopie je jedna z nejkvalitnějších ovocných káv na světě, s bohatou a velmi příjemnou ovocností. Vhodná i na alternativní přípravy.

Balíčky poznej: kávu Etiopie najdete i v balíčcích kávy: Poznej nejprodávanější 1000g (Emílie, Brazílie, Kuba, Romeo, Etiópie), Poznej 4 kávy na ovocné espresso 800g (Etiópie, Kostarika, Rwanda, Kolumbie), Poznej 3 kávy na moku 600g (Romeo, Kolumbie, Etiopie), Poznej 5 káv na filtrovanou 1000g (Viola, Etiopie, Kleopatra, Marie, Romeo), Poznej 3 kávy na filtrovanou 600g (Maria, Kolumbie, Etiopie)

Recept na filtrovanou kávu: Teplota vody: 90 °C, Poměr použité kávy a nápoje: 1:15 (20g kávy, 300ml vody), Ideální délka přípravy: 3:30

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Etiopie vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ●●●

Sladkost: ●● ○

Hořkost: ○○○

Aroma: ●●●

Tělo: ● ○○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ● ○○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Etiopie – “OVOCNÁ”“