Káva Zlaté Zrnko – Emílie (Směs 100% arabika) “VYVÁŽENÁ” – mletá v dóze 250g

249.00  s DPH


(29.00  s DPH)
Nákupem tohoto produktu získáte 50 zlatých zrnek!
  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Emílie je vyvážená směs 100% arabika rafinované konzistence. Čistá a hladká chuť kakaa s jemnou příchutí acidity. Šálek této kávy vás ohromí vůněmi lísky, ořechů a pečeného chleba.

Balení: mletá káva v dóze 250g

Ocenění: Vítěz 1 hvězdy na Great Taste Awards 2018 v kategorii espresso. Zisk zlaté medaile na International Coffee Tasting v roce 2021.

Původ: Káva Emílie je směs 6 až 7 káv s původem, 100% arabika. Původ hlavní složky: Brazílie. Každá směs Zlaté Zrnko je výsledným souzněním chutí káv z nichž je složena a je namíchána podle chutí lidí. Směsi Zlaté Zrnko míchají italští odborníci v laboratořích přímo v přístavu. Míchají se z různých zdrojů tak, aby každý měsíc, každý rok měli stejnou výslednou chuť.

Historie: Káva s tímto chuťovým profilem byla poprvé namíchána v roce 1935 v přístavním městě Terst, kde je od té doby neustále přizpůsobována, aby chutnala nejširšímu spektru lidí. Lidé z celého světa přicházejí každý den do laboratoří, aby zaznamenali jak jim chutnala a odborníci na základě těchto chuťových preferencí ji mohou vylepšovat. Podobný chuťový profil mají běžně v nabídce italské velkopražírny, většinou ho najdete v zlatém balení, my máme tu čest, že ho můžeme pražit u nás a přinášet našim zákazníkům.

Pražení: stupeň 4 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Použití: espresso

Mletí: na espresso

Senzorický profil: Senzorický profil káva Emílie

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Emílie je naše nejvyváženější káva, která nikoho neurazí a je vhodná na lahodné espresso i do mléčných nápojů. Nemá ovocné (kyselé) chutě ani přílišnou hořkost. Zlatý střed.

Balíčky poznej: kávu Emílie najdete i v balíčcích kávy: Poznej nejprodávanější 1000g (Emílie, Brazílie, Kuba, Romeo, Etiópie), Poznej top3 pro zamilované 600g (Emílie, Brazílie, Kuba), Poznej 5 káv na sladké espresso 1000g (Emílie, Brazílie, Cézar, Marie, Guatemala), Poznej 5 káv na zalévanou 1000g (Marie, Emílie, Kleopatra, Romeo, Viola)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Emílie vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ● ○○

Sladkosť: ●●●

Hořkost: ● ○○

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●● ○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Emílie (Směs 100% arabika) “VYVÁŽENÁ” – mletá v dóze 250g“