Káva Zlaté Zrnko – Romeo (Směs 85% arabika a 15% robusta) – “UNIVERZÁLNÍ” – mletá v dóze 250g

239.00  s DPH


(29.00  s DPH)
Nákupem tohoto produktu získáte 48 zlatých zrnek!
  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Romeo je vyšší klasika italského espressa. Bohaté a plné tělo. Jeho jemná ovocnost se dá charakterizovat chutí mandlového koláče, kakaa a marcipánu. Nejlepší tyto chutě vyniknou v kapučíne. Káva Romeo se výborně hodí i na moku a filtr. Pražená na espresso, ale výborná iv alternativních způsobech přípravy.

Balení: mletá káva v dóze 250g

Ocenění: Vítěz 1 hvězdy na Great Taste Awards 2018 v kategorii espresso. Vítěz bronzové medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Káva Romeo je směs 6 až 7 káv s původem, 85% arabika a 15% robusta. Původ hlavní složky: Brazílie. Každá směs Zlaté Zrnko je výsledným souzněním chutí káv z nichž je složena a je namíchána podle chutí lidí. Směsi Zlaté Zrnko míchají italští odborníci v laboratořích přímo v přístavu. Míchají se z různých zdrojů tak, aby každý měsíc, každý rok měli stejnou výslednou chuť.

Pražení: stupeň 4 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Použití: espresso, moka, filtr

Mletí: espresso, moka

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Romeo patří k našim zajímavým kávovým směsím a zároveň je velmi univerzální směsí i na alternativní přípravy kávy. Je středně-vyšší klasikou italského espressa a má pestré spektrum chutí s velmi jemným náznakem acidity.

Balíčky poznej: kávu Romeo najdete i v balíčcích kávy: Poznej nejprodávanější 1000g (Emílie, Brazílie, Kuba, Romeo, Etiópie), Poznej 5 káv na moku 1000g (Marie, Romeo, Julie, Kostarika, Kleopatra), Poznej 3 kávy na moku 600g (Romeo, Kolumbie, Etiopie), Poznej 5 káv na filtrovanou 1000g (Viola, Etiopie, Kleopatra, Marie, Romeo), Poznej 5 káv na zalévanou 1000g (Marie, Emílie, Kleopatra, Romeo, Viola)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Romeo vyžaduje středně hrubé mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ●● ○

Vyváženost: ●● ○

Hořkost: ●● ○

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●● ○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Romeo (Směs 85% arabika a 15% robusta) – “UNIVERZÁLNÍ” – mletá v dóze 250g“