Káva Zlaté Zrnko – Otello (Směs 65% arabika a 35% robusta) – “HOŘKÝ”

Káva Otello je středně-tmavě pražená směs 65% arabík a 35% robusty, jednoduché hořké chuti, bez acidity, s dochutí kakaa. Více

189.00 669.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 134 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Otello je středně-tmavě pražená směs 65% arabík a 35% robusty, jednoduché hořké chuti, bez acidity, s dochutí kakaa.

Ocenění: Vítěz stříbrné medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Káva Otello je směs 6 až 7 káv s původem, 65% arabika a 35% robusta. Původ hlavní složky: Brazílie. Každá směs Zlaté Zrnko je výsledným souzněním chutí káv z nichž je složena a je namíchána podle chutí lidí. Směsi Zlaté Zrnko míchají italští odborníci v laboratořích přímo v přístavu. Míchají se z různých zdrojů tak, aby každý měsíc, každý rok měli stejnou výslednou chuť.

Pražení: stupeň 6 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Použití: espresso

Mletí: střední / střední tvrdost zrna

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Otello má nahořklé chutě s příznakem plného těla, které dotváří 35% podíl robusty, díky čemuž působí jako “silná” káva, s vyšším obsahem kofeinu. Oblíbená zejména u mužů.

Balíčky poznej: kávu Otello najdete i v balíčku kávy: Poznej 5 káv na velmi hořké espresso 1000g (Hamlet, Otello, Smrťák, Kuba, Oliver), Poznej 5 káv na hořké espresso 1000g (Olívie, Otello, Indie, Kuba, Indonésie)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Otello vyžaduje středně hrubé mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ○○○

Vyváženost: ●● ○

Hořkost: ●●●

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●●●

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Otello (Směs 65% arabika a 35% robusta) – “HOŘKÝ”“