Nová krajina v nabídce: “Ovocná” Rwanda

Ovocná, nebo spíše grapefruitová? Ano. Představme si kávu pocházející z nové země v nabídce naší pražírny.

Otázka: Proč právě Rwanda?
Odpověď: Neboť si ji vyžádaly naši zákazníci. Už delší dobu jsme hledali acid (kyselou) kávu, která by svým profilem zasahovala mírně do citrickej acidity (nejkyselejší stupeň kyselosti). V kávě z Rwandy jsme našli nejen silnou aciditu, ale zároveň má širší chuťové spektrum a nádherně se v ní vyjímá hloubka chuti našeho speciálního způsobu pražení. Z grapefruitové acidity přechází do dlouhotrvající kořenité dochuti. Je vhodná na “gurmánské” espresso, ale i do alternativních způsobů přípravy kávy.

Otázka: A co ostatní africké země?
Odpověď: Hledali jsme vhodné farmy na doplnění naší velmi úspěšné ovocné Etiopie z Yirgacheffe například v Keni, Burundi nebo Tanzanii, ale nepodařilo se nám najít tak zajímavou kávu jako je tato z Rwandy. Naše kritéria pro výběr jsou na prvním místě chuťový profil a maximální stupeň vytřídění od nichž se odvíjí vysoká výkupní cena, kterou rádi zaplatíme, nakolik farmáři díky tomu vydělají více. Zohledňujeme však i velikost farmy, abychom měli možnost mít kávu více měsíců v nabídce, musí být k dispozici dostatek úrody, kterou máme možnost si zarezervovat.

Otázka: Zaujala Rwanda zákazníky a bude v nabídce dlouhodobě?
Odpověď: Ano, první pytel jsme vyprodali za týden, reakce jsou velmi pozitivní a tak se budeme snažit ji udržet v nabídce po celý rok, resp. do následujícího sběru, který jako vždy opět prověříme a pokud se zachutná, bude v nabídce i příští rok.