Káva Zlaté Zrnko – Oliver (Směs arabika 90% a robusta 10%) – “LAHODNĚ HOŘKÝ”

Káva Oliver je středně-tmavě pražená směs 90% arabík a 10% robusty, pestře hořké chuti, s intenzivními tóny kakaa, brusinek, ostružin a sušenek. Více

189.00 669.00  s DPH


(29.00  s DPH)

Získejte až 134 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kurýr, výdejní místa

2-3 dny

od 79 Kč

  • Doprava ZDARMA

hodnota nákupu

nad 900 Kč

Popis

Káva Oliver je středně-tmavě pražená směs 90% arabík a 10% robusty, pestře hořké chuti, s intenzivními tóny kakaa, brusinek, ostružin a sušenek.

Ocenění: Vítěz 1 hvězdy na Great Taste Awards 2019 v kategorii espresso. Vítěz bronzové medaile na International Taste Awards 2020 v kategorii espresso.

Původ: Káva Oliver je směs 6 až 7 káv s původem, 90% arabika a 10% robusta. Původ hlavní složky: Brazílie. Každá směs Zlaté Zrnko je výsledným souzněním chutí káv z nichž je složena a je namíchána podle chutí lidí. Směsi Zlaté Zrnko míchají italští odborníci v laboratořích přímo v přístavu. Míchají se z různých zdrojů tak, aby každý měsíc, každý rok měli stejnou výslednou chuť.

Pražení: stupeň 6 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Použití: espresso

Mletí: středné / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Oliver si nás získala svou vícevrstvou nahořklou chutí. Souzvuk nahořklou chuť různých oříšků a hořkých čokolád vynikne velmi dobře i v klasickém kapučíně a překvapí výraznou chutí espressa.

Balíčky poznej: kávu Oliver najdete i v balíčku kávy: Poznej 5 káv na velmi hořké espresso 1000g (Hamlet, Otello, Smrťák, Kuba, Oliver)

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Oliver vyžaduje středně hrubé mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě.

Chuťový profil:

Ovocnost: ○○○

Sladkost: ●● ○

Hořkost: ●●●

Aroma: ●● ○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

Kofein: ●● ○

Specifikace

Recenze

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Oliver (Směs arabika 90% a robusta 10%) – “LAHODNĚ HOŘKÝ”“