Káva Zlaté Zrnko – Viola (Směs 100% arabica) – “OVOCNÁ”

149.00 559.00  s DPH

Prodejů 48

Káva Viola je světle pražená směs 100% arabík, ovocné chuti, vhodná pro všechny způsoby přípravy, s chutí pomeranče, oříšků a bylinek. Více


(29.00  s DPH)

Získejte až 112 zlatých zrnek.

Popis

Káva Viola je světle pražená směs 100% arabík, ovocné chuti, vhodná pro všechny způsoby přípravy, s chutí pomeranče, oříšků a bylinek.

Původ: Káva Viola je směs 6 až 7 káv s původem 100% arabica. Původ hlavní složky: Etiópie. Každá směs Zlaté Zrnko je výsledným souzněním chutí káv z nichž je složena a je namíchána podle chutí lidí. Směsi Zlaté Zrnko míchají italští odborníci v laboratořích přímo v přístavu. Míchají se z různých zdrojů tak, aby každý měsíc, každý rok měli stejnou výslednou chuť.

Pražení: stupeň 2 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na filtr, víc informací o pražení zde

Použití: filtr, moka, espresso

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Viola je naše nejovocnější směs 100% arabik, velmi ovocná v espressu, zajímavá a komplexní pestrost chutí v přípravě přes filtr.

Balíčky poznej: kávu Viola najdete i v balíčcích kávy: Poznej 5 káv na filtrovanou 1000g (Viola, Etiopie, Kleopatra, Marie, Romeo), Poznej 5 káv na zalévanou 1000g (Marie, Emílie, Kleopatra, Romeo, Viola)

Recept na filtrovanou kávu: Teplota vody: 90 °C, Poměr použité kávy a nápoje: 1:15 (20g kávy, 300ml vody), Ideální délka přípravy: 3:30

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Viola vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě. Pokud byste se rádi o kávě dozvěděli více, můžete navštívit naši Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnost: ●●●

Vyváženost: ●● ○

Hořkost: ● ○○

 

Aroma: ● ○○

Intenzita: ●● ○

Dochuť: ●● ○

 

Kofein: ●● ○

Další informace

Hmotnost -
Balení

, ,

Zrnková nebo mletá

, ,

Arabica

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Velmi ovocná, Ovocná

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Viola (Směs 100% arabica) – “OVOCNÁ”“